Globaalne pisivarguste epideemia

BLOGI

Kommenteeri

TripAdvisor - üks maailma populaarseim ja suurim reisikommuum koostas aastal 2009 uurimise, mille kohaselt on globaalselt taskuvaraste suurim probleem Hispaanias, Barcelonas. Teiseks tuli Rooma ning kolmandaks Praha. TOP4 linnade hulgas on veel teinegi Hispaania suurlinnadest, seekord siis pealinn Madrid, elanikkonnaga üle 3 miljoni.

Ehkki pisivargused on enam levinud mitmetes turistide sihtkohtades üle Euroopa, siis kohalikul tasandil on Eestigi näinud vaeva pisivargustega. 2008. aasta juunis võttis Riigikogu vastu aga seaduse mille kohaselt muutus süstemaatiline pisivargus kuriteoks. Karistusseadustiku § 199 täiendamisega järgneb kriminaalvastutus juba siis, kui isik paneb kolmandat korda toime varguse, olenemata sellest, kas eseme väärtus jääb alla või üle 1000 krooni (64 EUR). 

Baarid ja kohvikud on kõige ohtlikumad, kui vaadata taskuvarguste juhtumeid Eesti suurlinnades. Ligikaudu kolmandik kõigist pisivargustest juhtuvad tänaval ja ühistranspordis, samas teine kolmandik kuulub toitlustusasutustele. Tänavatel toime pandud vargusjuhtumid on enim tähelepanu alla sattunud eeskätt seoses välisturistide ohvriks sattumise tõttu ning Soome meedia kajastusele, kuigi juhtumite arv tänavatel on ülejäänud asukohtadest väikseim.

Where-in-Europe-are-you-the-most-vulnerable-to-pickpockets, Quora


Lisa kommentaar

Email again: